В найближчий час депутати Верховної Ради мають розглянути питання щодо дозволу медичного застосування канабіса в Україні. Про це в ефірі Громадського радіо заявив  ініціатор відповідної петиції до парламенту, голова ГО «Асоціація медичного канабіса» Геннадій Шабас.

За його словами, 20 березня на засіданні профільного комітету Ради один із депутатів повідомив, що вже є проект законопроекту, який готують до подання у парламент.

«В цьому законопроекті треба передбачити використання ліків на основі канабіса. У медицині з’явиться новий термін — медичний канабіс — який регулюватиме вміст речовин, хто його може вирощувати, за яких умов і так далі», — зазначив Шабас.

Він вважає, що цієї весни документ вже надійде на розгляд парламенту.

«Нам на засіданні комітету повідомили, що понад 60 депутатів вже підписали проект цього закону. Ми сподіваємося, якщо 63 депутати підписали, то його ухвалять. Майже всі фракції підтримують цей законопроект», — сказав ініціатор петиції.

Шабас також розповів, що зміниться в разі ухвалення законопроекту.

«Пацієнти отримають можливість купити ліки на основі канабіса за приписом лікаря. Це найважливіше, про що ми й говорили. Тобто, вчені отримають можливість вивчати, а пацієнти отримають можливість використовувати лікування», — пояснив він.

Комітет Верховної Ради України з питань прав людини підтримав електронну петицію про законодавче врегулювання медичного канабіса, що набрала на сайті парламенту понад 25 тисяч голосів. Петицію підтримали всі присутні члени комітету.

Від Юрій Пероганич

Громадський діяч в ІТ, культурі й освіті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *