Секретар РНБО Олексій Данілов переконаний, що в Україні має бути друга мова, яку всі вивчатимуть з дитячого садка – англійська мова. Водночас він певен, що потреби в російській мові точно немає.

До того ж, навів приклад мовного питання, яке, за його словами, є дуже важливим і принциповим для держави. Зокрема, Данілов заявив, що жодної російської як офіційної мови бути не може, бо “її не треба знати”.

“Якщо говорити про Україну, то має бути тільки державна українська мова. Чи має бути друга мова в Україні? Звичайно, має бути. Але це має бути англійська мова, яку слід вивчати з дитячого садочка”, – певен Олексій Данілов.

Свою позицію він пояснив думкою, що всі громадяни України мають знати й використовувати англійську, якщо ми живемо в цивілізованому світі.

Статус російської мови в Україні: коротко

  • Саме російська мова є другою найбільш вживаною в Україні після української – єдиної державної.
  • За даними західних аналітиків, російська мова постійно втрачає свою популярність в Україні. У 1994 році російськомовна частка громадян становила 33,9%, а вже у 2016-му – 24,4%.
  • За результатами опитування фонду Демократичні ініціативи, на початку 2020 року лише 12% українців хотіли, щоб російська мова мала офіційний статус. 69% вважають, що російська може вільно використовуватися у приватному житті, але українська – єдина державна.
  • Горезвісний закон “Колесніченка – Ківалова” у 2012 році фактично надав російській мові статус другого регіонального. У лютому 2014-го, після перемоги Євромайдану, цей закон скасували, ухваливши новий.

Повідомляє 24 канал.

Від Юрій Пероганич

Громадський діяч в ІТ, культурі й освіті.

2 коментар до “Про другу мову в Україні, але не російську”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *