Сергій Федорович Корецький (нар. 14 березня 1978 у Луцьку) — український бізнесмен та топ-менеджер, з листопада 2022 року директор ПАТ «Укрнафта» та ПАТ «Укртатнафта».
Понад двадцять років працює у нафтогазовій галузі, зокрема у сегменті видобутку та переробки нафти, гуртової та роздрібної реалізації нафтопродуктів (Downstream), інвестиційних проєктів, угод M&A, має практичний досвід роботи з міжнародними банками та організаціями.
У 2001 році він закінчив машинобудівний факультет Луцького державного технічного університету, у 2005 році — факультет бізнесу цього ж вишу. У 2019 році навчався на програмі Executive MBA Києво-Могилянської Бізнес Школи (Київ).
З 1997 працює в аналітичному відділі луцької групи компаній «Континіум», у 2002 році очолив СП «Західна Нафтова Група», з 2007 року став CEO управляючої компанії групи «Континіум». З 2013 року – CEO WOG (переробка нафти, оптова та роздрібна торгівля світлими нафтопродуктами, розбудова мережі АЗК).
Під керівництвом Сергія Корецького, виділилися та сформувалися бізнес-напрямки ГК «Континіум» та їхні управлінські команди. На посаді топ-менеджера займався розробкою та впровадженням стратегії компаній, що входили до групи. Залучав фінансування, вів перемовини з інвесторами та супроводжував M&A транзакції. Брав участь у розробці маркетингових стратегій для розвитку ключових напрямків групи. У ГК «Континіум» була проведена необхідна реструктуризація, запроваджені прозорі світові бізнес-практики, що дозволило утримати ринкові позиції під час та після фінансово-економічної кризи 2008-2009 рр. За ініціативи Корецького були започатковані нові напрямки діяльності WOG, зокрема, кав’ярні за межами заправних станцій, торгівля LPG. У 2018 році Сергій Корецький залишив «Континіум», зосередившись на створенні та розвитку власного бізнесу.
Вже після змін у керівництві компанія отримала міжнародну премію Real Innovation Award. «Розцінюю цю нагороду і для себе, і для своїх колишніх колег квінтесенцією, прекрасним підсумком та міжнародним визнанням результатів нашої роботи за останні декілька років», — написав тоді Сергій Корецький в facebook.
З 2019 р. – власний бізнес.
У квітні 2019 року заснував кавову компанію повного циклу IDEALIST Coffee Co. Цей бізнес найбільше відомий завдяки мережі кав’ярень Idealist. Станом на жовтень 2023 року, в Києві працює 10 закладів, ще один у Луцьку. Близько 10 закладів в міжнародних аеропортах тимчасово закриті через війну. IDEALIST coffee co. також має власне виробництво з обсмаження кави, є найбільшим в Україні виробником дріп кави. “Наша мета — розвивати особливу культуру дріп кави в Україні”, – йдеться на сайті компанії.
Компанія планувала збудувати найбільший в Україні завод з обсмаження кави у місті Гостомель (Київська обл.). Але під час окупації цієї частини Київщини приміщення та частина обладнання були зруйновані. “Все суттєво пошкоджене, ми були змушені згорнути виробництво, перемістили в іншу локацію”, – розповідав Корецький в інтерв’ю NV Бізнес.
У 2022 році кава від IDEALIST coffee co. з’явилася у потягах «Укрзалізниці».
В результаті реструктуризації бізнесу, наприкінці 2021 року Сергій Корецький вийшов з переліку бенефіціарів кавових компаній, передавши свою частку членам родини. Управлінням займається професійний менеджмент.
З серпня 2019-го до листопада 2022 р. був співзасновником та головою правління енерготрейдера Centurion Group SA (Швейцарія).
З листопада 2022 – директор ПАТ «Укрнафта»
9 листопада 2022 року рішенням Загальних зборів акціонерів Сергія Корецького призначено директором ПАТ «Укрнафта» та ПАТ «Укртатнафта». Під час призначення перед керівником компанії були поставлені першочергові завдання: забезпечення безперервної роботи підприємства під час військового стану, збереження стабільних обсягів видобутку та забезпечення фіскальної дисципліни.
Згодом в інтерв’ю NV Бізнес Сергій Корецький уточнив завдання від акціонерів: “Короткострокові задачі чітко сформульовані: забезпечення та підтримка ЗСУ, обороноздатності, енергетична безпека, наявність продукту на АЗС. Друге: забезпечення соціальної відповідальності компанії перед українцями та розвиток підприємства”.
За підсумками 7 міс. 2023 року «Укрнафта» збільшила видобуток нафти з конденсатом в порівнянні з аналогічним періодом 2022 року.
У 2023 році вперше за роки існування підприємства фінансовий план “Укрнафти” був підготовлений згідно із вимогами Закону України “Про управління об‘єктами державної власності” та отримав 5 обов‘язкових висновків міністерств: Міністерства економіки, Міністерства оборони, Міністерства енергетики, Міністерства цифрової трансформації та Міністерства фінансів. У травні 2023 року Кабінет Міністрів України затвердив фінплан. Фінансовий план компанії передбачає отримання 12 млрд грн чистого прибутку за підсумками 2023 року. Проте план було виконано достроково. Підбиваючи підсумки першого року роботи на посаді директора компанії, Сергій Корецький повідомив, що за 6 місяців 2023 року “Укрнафта” отримала чистий прибуток в розмірі 14,1 млрд грн та сплатила 12,3 млрд грн подтаків. «На поточний момент чистий прибуток перевищив 20 млрд грн», — зазначив топ-менеджер.
Прогнозована виручка компанії за підсумками 2023 року буде на рівні 95 млрд грн. План податкових платежів за весь 2023 рік — 27 млрд грн, зокрема майже 5 млрд грн податку на прибуток. У квітні 2023 року «Укрнафта» повністю погасила податкову заборгованість в розмірі 6,9 млрд гривень. За нового керівництва компанія вчасно сплачує поточні податкові платежі, немає заборгованості в розрахунках з бюджетом та по виплаті заробітної плати.
Проведена робота з оптимізації витрат підприємства, компанія розпочала реалізацію масштабної інвестиційної програми, направленої на збільшення видобутку нафти та газу. Зокрема на 2023 рік заплановано буріння 9 нових свердловин, на 2024-й – 30-ти. При тому, що в останні роки темпи нового буріння не перевищували 1-2 свердловини на рік.
Розширюється співпраця з міжнародними партнерами, що дозволить відмовитися від застарілого обладнання радянського, російського та білоруського виробництва. Зокрема, розпочалась співпраця з American Petroleum Institute (API) у сфері стандартизації та сертифікації.
Прискорено модернізацію та оновлення найбільшої в Україні монобрендової мережі АЗС «Укрнафта». Покращується сервіс. До кінця 2023 року заплановано створення 100 магазинів на базі існуючої мережі. За 10 місяців 2023 року кількість непаливних чеків збільшилася на 43% до 3,7 млн одиниць. Запущено новий напрямок – продаж паливної присадки AdBlue для власників сучасних автомобілів з дизельними двигунами.
Готується до запуску мобільний додаток та власна система лояльності. Започатковано міжемітентські програми з кількома національними та регіональними мережами АЗС. Є чіткий план розширення мережі та модернізації існуючих АЗС.
У 2023 році компанією закуплені перші власні бензовози. Розпочалася співпраця з підрядниками, які брендують транспорт логотипами “Укрнафти”. Загалом на дорогах України за рік почали курсувати близько 100 брендованих автомобілів.
Компанія отримала власний залізничний код, що дозволило розпочати співпрацю безпосередньо з АТ “Укрзалізниця”, а не за допомогою сторонніх посередників.
Під керівництвом Сергія Корецького компанія співпрацює з волонтерськими та громадськими організаціями, які надають допомогу Силам Оборони та регіонам, що постраждали під час російської окупації. З 1 січня до 1 листопада 2023 року загальна сума благодійної допомоги ПАТ «Укрнафти» склала 700 млн грн. До кінця року розмір допомоги може сягнути 1,5 млрд грн. Зокрема, у вересні 2023 року стало відомо, що «Укрнафта» разом з іншими компаніями паливно-енергетичного комплексу України фінансово долучилася до закупівлі 50 БТР для загону «Сталевий кордон». Компанія перерахувала 100 млн грн. Через фонд «Повернись живим» «Укрнафта» профінансувала закупівлю кількох партій пікапів, які було передано, зокрема, легендарному «Азову».
У травні 2023 року Міністерство оборони України заявило, що ПАТ «Укрнафта» виконує всі взяті на себе зобов’язання з постачання пального армії.
Джерело світлини https://www.ukrnafta.com/intervyu-sergiya-koreczkogo-forbes-ukraina
Текст і світлина опубліковані на умовах CC BY 4.0.