Телевізійні дебати, передбачені у виборчому законодавстві, не можуть проходити на стадіоні. На НСК “Олімпійський” кандидати можуть проводити свої власні агітаційні заходи на власний розсуд і за власний кошт. Таке роз’яснення надала Центральна виборча комісія щодо вимоги кандидата Володимира Зеленського провести дебати на стадіоні.

“Теледебати будуть проведені лише в межах чинного законодавства. Закон “Про вибори Президента України” чітко встановлює час, тривалість та порядок проведення теледебатів. Так, теледебати за рахунок коштів Державного бюджету України проводяться в останню п’ятницю перед днем повторного голосування між 19 та 22 годинами в прямому ефірі, тривалістю не менше 60 хвилин. Відповідно до постанови Центральної виборчої комісії від 5 травня 2014 року № 472 місцем їх проведення є місцезнаходження Національної суспільної телерадіокомпанії України”, – йдеться в повідомленні.

У ЦВК зазначають, що теледебати проводяться в студії, оформлення якої не може містити агітаційних матеріалів на користь будь-якого із кандидатів, НСТУ  організує проведення детаів, згідно з вимогами законодавства.

Також у комісії наголошують, що важливість теледебатів є беззаперечною як з точку зору дотримання закону, так і з точки зору суспільного інтересу.

ЦВК нагадує, що проводити дебати як цикл програм можуть і інші телевізійні канали, при цьому наголошують, що засіб масової інформації, який надав ефірний час кандидату на пост президента України, не може відмовити у наданні ефірного часу на тих же умовах іншому кандидату.

Джерело: nrcu.gov.ua

Від Юрій Пероганич

Громадський діяч в ІТ, культурі й освіті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *