2018 році батьки 162 тисяч немовлят скористалися послугою Мін’юсту з отримання свідоцтва про народження безпосередньо у пологових будинках. Про це, підбиваючи підсумки 2018 року, повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

«Минулого року ми продовжили реалізацію наших нових зручних сервісів. Найпопулярнішою, як і роком раніше, стала послуга з видачі перших документів малюкам безпосередньо у пологових будинках. 162 тисячі батьків новонароджених у 2018 році отримали свідоцтво про народження малюка прямо в медзакладах без черг, без зайвої бюрократії й біганини по кабінетах», – наголосив очільник Мін’юсту.

За його словами, з моменту запуску послуги у 2016 році свідоцтва в пологових отримали понад 410 тисяч найменших українців. Нині сервіс доступний у 468 медичних закладах по всій території України.

Він також повідомив, що минулого року, так само не покидаючи пологових, батьки зареєстрували місце проживання 73 тисяч малюків.

«Це ще один сервіс, який ми запроваджуємо в пологових, для того, щоб батьки могли в перші дні дитини присвятити весь свій час малюкові. Окрім цього, вони можуть скористатися онлайн-послугою з оформлення державної допомоги. Тож нині всі, хто народжує, забезпечені повним спектром сучасних сервісів європейського рівня», – зазначив Міністр юстиції.

Він зауважив, що минулого року найбільш популярними іменами, які давали хлопчикам, були Матвій, Дмитро, Максим, Марко, Олександр, Артем, Андрій, Іван та Владислав. А дівчаток найчастіше називали Златою, Софією, Євою, Кірою, Яною, Марією, Вікторією, Анастасією й Поліною.

За словами Павла Петренка, стабільною популярністю користується й послуга «Шлюб за добу».

«У 2018 році за спрощеною процедурою одружилися майже 30 тисяч пар. А за весь час дії послуги – більше 52 тисяч. Разом з тим, ми почали активно просувати послугу «Ювілейне весілля», коли пари, які святкують річницю одруження, можуть повторити шлюбну церемонію. Минулого року у нас «повторно» одружилися 549 пар», – додав очільник Мін’юсту.

Важливою складовою реформування системи реєстрації актів цивільного стану, на переконання Міністра юстиції, стало відкриття сучасних зручних центрів надання послуг у сфері ДРАЦС «OpenSpace».

«Тут українці можуть за кілька хвилин отримати необхідну послугу в режимі єдиного вікна. Наразі вже працює 26 таких закладів. У поточному році ми збираємося відкрити ще 59», – заявив Павло Петренко.

Джерело: Урядовий портал

Від Тетяна Череп-Пероганич

Журналістка, письменниця, громадська діячка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *