У Києві придбають спеціально обладнані шкільні автобуси для перевезення дітей з особливими освітніми потребами до закладів загальної середньої освіти та закладів дошкільної освіти.

Таке рішення було прийнято сьогодні, 17 лютого, на пленарному засіданні II сесії Київської міської ради IX скликання. Рішення підтримали 92 депутати.

Ініціаторами проєкту рішення стали заступник голови Київської міської державної адміністрації, депутат Київської міської ради Валентин Мондриївський та депутатка Київської міської ради, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики Марина Порошенко.

За словами Валентина Мондриївського, необхідно створити сприятливі умови для налагодження ефективного навчального процесу.

«Наразі у 44 закладах загальної середньої освіти столиці здобувають освіту 428 дітей з порушеннями зору та слуху, діти, які користуються кріслами колісними, милицями, ходунками. Також у 130 закладах загальної середньої освіти міста Києва в інклюзивних та спеціальних класах здобувають освіту 482 дитини з розладами аутичного спектра, в тому числі діти з інтелектуальними порушеннями», – повідомив Валентин Мондриївський.

Як зазначила Марина Порошенко, необхідно забезпечити комфортні умови для перевезення дітей з особливими освітніми потребами до закладів загальної середньої освіти, закладів дошкільної освіти.

«Хочу наголосити, що серед всіх дітей з особливими освітніми потребами, які відвідують столичні інклюзивні школи лише третина навчається у закладах наближено до місця свого проживання, решта долає до школи не маленьку відстань. Тому, щоб створити комфортні умови для перевезення дітей з особливими освітніми потребами до навчальних закладів необхідно придбати спеціально обладнані шкільні автобуси. Таким рішенням ми забезпечимо право здобувачів освіти безперешкодно браті участь в освітньому процесі разом з однолітками, Адже пріоритетним завданням депутатського корпусу є створення у місті рівних умов та можливостей для всіх дітей без винятку», – зазначила Марина Порошенко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *