Нещодавно Верховна Рада ухвалила в другому читанні проєкт держбюджету на 2022 рік. Документ в цілому підтримали 268 парламентаріїв.

Міністр фінансів Сергій Марченко зазначив, що доопрацьований до другого читання законопроєкт є збалансованим.

За його словами, одними з основних факторів, які вплинули на перегляд прогнозу доходів державного бюджету до другого читання, є врахування пропозицій, наведених у Бюджетних висновках Верховної Ради, а також уточнення прогнозних середньорічних цін на сировину, зокрема на імпортований природний газ, нафту марки Brent та світові ціни на залізну руду, що призвело до зміни показників доходів державного бюджету.

“На посилення інвестиційної складової були сконцентровані зусилля Мінфіну, Кабміну, народних депутатів під час доопрацювання держбюджету до другого читання. Результатом стало рекордне зростання капітальних видатків на 30,5 млрд грн до 140,2 млрд грн. Їхня питома вага у складі видатків держбюджету зросла до 9,4% – це найвищий показник за останні 10 років”, – зазначив міністр фінансів, презентуючи проєкт бюджету.

ВВП – на рівні 5 368,7 млрд грн. Зростання економіки очікується на рівні 3,8%.

Обсяг платежів з обслуговування держборгу зменшено на 1430 млн грн, зокрема за рахунок зменшення обсягу платежів з обслуговування державного внутрішнього боргу.

Середньомісячна зарплата становитиме 15 300 грн.

Споживча інфляція сягне 6,2%.

Середньорічний курс закладають на рівні 28,6 гривні за долар.

Законом пропонується визначити на 31 грудня 2022 року граничний обсяг державного боргу в сумі 2,56 млрд грн.

Рівень безробіття встановлено на рівні 8,5%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *