Українці активно відмовляються від готівки, минулого року частка безготівкових платежів в торгових мережах зросла до 51,7%. Таким чином, більше половини покупок здійснюється за допомогою електронних засобів. При цьому, кожна десята картка і 79,8% торгових терміналів – безконтактні.

За даними Національного банку України, готівкові в економіці країни скорочувалися в останні роки. У 2018 році до 10,4%, в 2017 році -11,1% і в 2016 – 14%. Про це свідчить стратегія НБУ. За підсумками дев’яти місяців минулого року частка безготівкових операцій з використанням карток, випущених українськими банками, досягла 44,3% від загального обсягу. У 2017 цей показник склав 39,3%, а в 2016 -35,5%.

НБУ має намір і далі розвивати безготівкові платежі. У першій половині 2019 року регулятор планує впровадити стандарт для платежів з використанням QR-кодів. А також ввести єдиний міжнародний номер банківського рахунку (IBAN), врегулювати використання BankID для віддаленої ідентифікації та встановити вимоги до розкриття інформації про фінпослуги споживачам.

Раніше повідомлялося, що за підсумками першого кварталу 2018 частка безготівкових розрахунків в Україні за обсягом операцій підвищилася до 44,4%. НБУ опублікував інфографіку.

Відзначимо, що на безготівковий розрахунок вже в 2019 році зобов’яжутьперейти і підприємства. Міністерство економічного розвитку і торгівлі розробило проект постанови з новим графіком переведення всіх підприємств сфери торгівлі товарами і послугами на прийом безготівкових платежів. У серпні стало відомо, що кількість активних банківських карт в Україні майже зрівнялася з населенням. Про ринок платіжних карт в Україні, стрімке зростання і вплив на економіку – в нашому спеціальному матеріалі.

Джерело: ua.news

Від Юрій Пероганич

Громадський діяч в ІТ, культурі й освіті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *