Вибори Президента в Україні були дуже конкурентними, а другий тур був проведений “зразково”.

Так на брифінгу 22 квітня заявив представник делегації спостерігачів Міжнародного республіканського інституту Девід Креймер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“І хоча будь-які вибори можна покращити, в тому числі і в нас у Сполучених Штатах, однак вчора було все зразково виконано. Це були дуже конкурентні вибори, було дуже багато кандидатів, і перед першим раундом ми навіть не знали, хто вийде у перший тур. Висока активність також нас вразила”, – зазначив він.Креймер також відмітив, що ці вибори в Україні “тісно відображають волю виборця” і що українці змогли реалізувати своє виборче право.

“Були невеличкі порушення, але ми маємо зазначити, що все відбулося мирно, і це заслуговує на повагу”, – відзначив представник делегації спостерігачів МРІ.

Разом з тим Креймер наголосив, що для частини українського електорату – мешканців окупованих територій Донбасу та Криму, а також ВПО – виборчий процес став недосконалим з огляду на процедуру тимчасової зміни місця голосування.

Як раніше повідомлялось, 19 квітня до України прибула міжнародна місія зі спостереження за процесом повторного голосування під час виборів Президента України від Міжнародного республіканського інституту в складі 40 осіб.

21 квітня в Україні проходив другий тур президентських виборів. За результатами опрацьованих ЦВК понад 99% електронних протоколів, Володимир Зеленський набрав 73,22 голосів виборців, Петро Порошенко – 24, 46% голосів.

 

 

Від Тетяна Череп-Пероганич

Журналістка, письменниця, громадська діячка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *