Прямі втрати матеріальних активів та інфраструктури країни від війни оцінюються приблизно у 140 млрд. доларів. Про це заявив заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук в інтерв’ю проекту центрального банку Польщі Obserwator Finansowy.

“Це приблизно 2/3 нашого довоєнного ВВП, тож це величезна сума”, – сказав він.

Ніколайчук також нагадав про 8 мільйонів людей, які залишили країну з початку війни, що становить понад 20% населення до повномасштабної війни.

“Це драматичні цифри, але економіка все ще жива. Ми бачимо деяку адаптацію економіки до нових умов і фактично цього року очікуємо, що в нас буде хоч якесь невелике, але повільне зростання в 0,3% ВВП”, – заявив Ніколайчук.

За його словами, НБУ оцінює падіння ВВП України за 2022 рік на рівні 30%, і такий результат є результатом високої пристосовності українського бізнесу, української влади та українського народу до нових умов.

“Звичайно, результати були б ще кращими, але, на жаль, у четвертому кварталі Україна зіткнулася з безперервними терористичними атаками з боку росії на нашу енергетичну інфраструктуру, що також стало додатковим тягарем для нашої економіки”, – додав він.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *