Лісовий Оксен Васильович (21.07.1972) – директор Національного центру «Мала академія наук України», керівник Інтерактивного простору «Музей науки», кандидат філософських наук, Лауреат Державної премії України в галузі освіти.

Під час роботи у Національному центрі «Мала академія наук України» (далі НЦ «МАНУ») ним розпочато реалізацію в Україні таких масштабних проєктів, як всеукраїнські наукові профільні школи, літні школи, всеукраїнські навчально-дослідницькі експедиції, мобільні студії популярної науки і техніки, семінари-практикуми керівників і методистів територіальних відділень МАН; всеукраїнські конкурси та фестивалі (конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН, виставка-конкурс молодіжних інноваційних проєктів «Майбутнє України», інтерактивні конкурси «МАН-Юніор Ерудит», «МАН-Юніор Дослідник», Інтернет-турнір із природничих дисциплін, олімпіади з робототехніки та філософії тощо).

За ініціативи Оксена Лісового відкрито науково-дослідницькі лабораторії для молоді «МАНЛаб» та «Ex Lab», оснащені новітнім обладнанням провідних брендів України і світу. Створено перший державний бізнес-інкубатор для школярів «UF Incubator», де учні МАН отримали змогу вчитися, як комерціалізувати результати своїх досліджень та розвивати підприємницькі навички.

Розпочато реконструкцію учбово-рекреаційного центру «Міжнародний центр дитячої наукової творчості» (Пуща-Водиця). Створено загальнонаціональний рейтинг дітей та молоді, що вирізняються високими здібностями до інтелектуальної діяльності.

Разом з президентом МАН Станіславом Довгим Оксен Лісовий сприяв створенню першого в Україні державного Музею науки. Під його керівництвом розроблено концепцію та сформовано експозицію сучасного інтерактивного музейного простору, покликаного залучити молоде покоління до наукового пошуку і сприяти розвитку наукової освіти в галузі STEAM-наук.

Завдяки роботі Оксена Лісового здійснюється впровадження новітніх педагогічних методик і технологій дослідницько-експериментального напряму у навчальний процес закладів загальної середньої освіти. Зокрема, на базі лабораторного комплексу «МАНЛаб» створено осередок підготовки педагогів природничих дисциплін.

Оксен Лісовий докладає зусиль для утвердження позитивного іміджу України на світовій науковій арені. До міжнародної партнерської мережі НЦ «МАНУ» сьогодні входять майже 130 стратегічних партнерів з 35 країн світу на 5 континентах, серед яких можна відзначити Європейську організацію з ядерних досліджень CERN, Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору NASA, Аргонську національну лабораторію (США), Національний музей математики MoMath (США), Інтерактивний музей економіки MIDE (Мексика), Інститут імені Френсіса Кріка (Велика Британія), Науковий центр у Сінгапурі та постійні дипломатичні представництва України.

НЦ «МАНУ» під керівництвом Оксена Лісового виступає організатором та оператором участі українських школярів в найпрестижніших наукових та дослідницьких конкурсах за кордоном. Для юних дослідників з України відкриті визнані світові змагання.

Крім того, НЦ «МАНУ» є членом Міжнародної федерації асоціацій винахідників IFIA, Асоціації наукових та технологічних центрів ASTC, Європейської мережі наукових центрів та музеїв ECSITE, Азіатсько-Тихоокеанської мережі наукових та технологічних центрів ASPAC.

Оксен Лісовий бере участь у волонтерських проєктах, зокрема у заходах, спрямованих на допомогу дітям – вимушеним переселенцям, дітям військових, що постраждали у зоні проведення ООС. Тісно співпрацює з громадськістю, входить до складу Міжвідомчої комісії з питань національно-патріотичного виховання.

У 2007 році Оксен Лісовий нагороджений Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України за вагомий внесок у розвиток обдарованої молоді, значні успіхи у справі виховання інтелектуального творчого потенціалу юних науковців, залучення їх до науково-дослідницької роботи. У 2009 році відзначений нагрудним знаком Міністерства освіти і науки України «Відмінник освіти».

Указом Президента України № 583/2012 від 6 жовтня 2012 року «Про присудження Державних премій України в галузі освіти 2012 року» Оксену Лісовому присуджено Державну премію України в галузі освіти в номінації «Дошкільна і позашкільна освіта» за цикл робіт «Всеукраїнський освітній Інтернет-портал «Острів знань».

За період роботи в Національному центрі «Мала академія наук України» за його редакцією підготовлено понад 250 науково-методичних видань Центру та 25 авторських наукових публікацій.

Автор фото: Денис Верменко

Текст і фото опубліковані на умовах CC BY-SA 4.0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *